Punkrock made in Slovakia volume 2

1. Začiatok Konca - Poď sa baviť[2001 Universal]

2. Sitňan - Bohyňa
3. Zóna A - Útek z reality (Live)
4. Dimenza X - Herostratos
5. Zai - Sme taký ako vy
6. Eva Braun - Kat názoru
7. N.D.E. - Chceš byť iný
8. Ex Tip - Choďte preč (live)
9. Tri groše - Rakety
10. So sad butterfly - Niekde inde
11. Paradox - Počítač
12. Happy Cocks - Johny come home
13. Márna snaha - A.L.F. (live)
14. Strecha - Všetko je zelené
15. P.B.O. - Lenin
16. Container - L.S.D.
17. Tlak - Deti (live)
18. Začiatok konca - Vojna politikov
19. B.S.C. - Nie som romantik
20. Sitňan - Všetko čo mám rád
21. DPH - Váš systém myslenia
22. Šibenica - Problém
23. Atelier 11 - Vráť sa prosím
24. Dimenzia X - Čistá lož
25. Na 3 to - Možnosti

V poradí druhý album zo série samplerov Punk Rock Made In Slovakia nadväzuje žánrovo na mapovanie tuzemských punkových skupín a so svojim minuloročným predchodcom chronologicky zahŕňa spolu už tridsaďsedem formácií z celého Slovenska. Majiteľ spomínanej 25-pesničkovej kompilácie tak dostáva do rúk unikátny obsah raritných nahrávok dvadsaťdva legendárnych, no i menej známych skupín, ktoré stelesňujú to najlepšie. Novinkou je aj niekoľko live verzií pesničiek dnes už uznávaných kapiel, ako Zóna A, Ex Tip, Tlak a jedinečná nahrávka "Sme takí ako vy", ktorú nahrali známi bratislavskí rockoví muzikanti pod hlavičkou ZAI. Unikátnosť albumu Punk Rock Made In Slovakia vol.2 zaručuje aj takmer 75 minútový záznam kvalitných tuzemských súborov s prestávkami medzi skladbami v dĺžke trvania jedna sekunda. Krst albumu sa tak ako minulý rok uskutoční v Galérii Duna 28.6. o 19:30. Krstným otcom bude tentokrát spoluzakladateľ, basgitarista a spevák prvej punk rockovej skupiny na Slovensku, Miki Mikušek z Ex Tipu.

Na albume sa podieľali: Zóna A
Vydavateľ: Universal
Rok vydania: 2001


05.12.2002 http://rockforum.host.sk

Aj keď od vzniku tohoto albumu uplynulo už vyše roka, mnohí punkoví priaznivci si ho chvália, no mnohí ho ešte nepoznajú. Ide o výberové CD, na ktorom sú vačšinou amatérske punkové kapely, mnohé dnes už neexistujúce. Výberovka obsahuje 25 piesní a produkoval ju Vlado „Lamo“ Lamoš.

CD otvára oi – punková formácia ZAČIATOK KONCA. Neviem, čím si zaslúžili, že otvárajú túto výberovku. Na úvod by mal ísť hit a ich pieseň tieto kritériá rozhodne nemá. Často preceňovaná je aj kapela SITŇAN. Na skladbu „Bohyňa“ natočili aj videoklip, často koncertujú, ale ak sa má týmto smerom uberať slovenský punk, tak nás nečaká slávna budúcnosť. Nasleduje stará dobrá ZÓNA A, po nej bratislavká DIMENZIA X a ZAI s hitom „Sme takí ako vy“. Skutočne neviem, čo robia na tejto výberovke kapely ako EVA BRAUN, NA3TO či ATELIER 11, ktoré majú s punkom spoločné akurát elektrické gitary. Miesto nich mohli mať na albume viac piesní výborné kapely ako TLAK, DPH alebo TRI GROŠE. Tak, ako na každej výberovke, aj na tejto striedajú lepšie skladby horšie, výborné striedajú zlé. Toto CD je však nesporne veľmi dobrým prehľadom toho, čo v súčasnosti máme na slovenskej punkovej scéne. Je pravdou, že tam mnohé kapely chýbajú, avšak niektoré doplácajú na svoju neschopnosť natočiť čo i len jedinú demonahrávku, s ktorou by sa mohli prezentovať...Ozývajú sa však aj nespokojné hlasy „ortodoxných“ punkerov, vraj toto CD je absolútna komercia a komerčná je každá kapela, ktorá je na ňom zúčastnená. Málokto z nich vie, že kapely nemajú z toho ani korunu. Toto je pre nich vynikajúca forma prezentácie. Ako inak sa majú zviditeľniť ?

Autor: Vlado

 Hore | Späť